Povratak
Ovaj oglas nije aktivan. Prijava na njega nije moguća.

IT Process Manager (m/ž)

RWA Hrvatska d.o.o. za trgovinu i usluge
Prijava do: 01. 04. 2024.
Lokacija rada: Osijek

Opis posla

- As part of a virtual IT team (Austria and CEE), you will support the definition of efficient processes for our CEE subsidiaries and ensure that processes are the same in all CEE-countries whenever possible - You model processes and create system requirements, which are then implemented in collaboration with our internal and external technical specialists (mainly SAP) - You are the link between the business departments and the technical teams - You support the technical teams throughout the implementation and ensure reasonable quality by pre-testing the new solution - You manage testing by SAP key users - You are responsible for documenting processes together with the business departments and support training on the new processes and changes in the SAP system - Small projects and change requests are managed on your own as a project manager
Vrsta poslaStalni radni odnos

- Successfully completed degree in IT, computer science or business field or comparable experience - Initial practical experience, preferably 3-5 years of professional experience in process management or as an SAP consultant - Proven expertise in SAP SD/MM (knowledge of FI/CO module is a plus) - Strong analytical and conceptual skills as well as problem-solving skills- - Willingness to work in a virtual and international environment and to travel within the CEE area - You enjoy communicating confidently in written and spoken English, German is a plus
Stručna spremaVisoka stručna sprema, Magisterij, Magistar struke, Stručni specijalist
Vozačka dozvolaB
JezikEngleski (C1), Njemački (Prednost)
Minimalno radno iskustvo3-5

- We offer an interesting and challenging job in which you quickly take on responsibility and are in contact with various stakeholders - An international and dynamic project environment - Our flexible working time models allow for the best possible work-life balance with option for home-office - Attractive salary package according to qualifications and experience
http://www.rwa.hrUlica Zapadno predgrađe 18, 31000 OsijekRWA Hrvatska je srednje velika firma koja je visoko rangirana ne samo po značaju na tržištu poljoprivrednog sjemena nego i u pogledu kapaciteta za kvalitetnu doradu velikog broja vrsta sjemena namijenjenog za potrebe proizvođača u RH, ali i za izvoz u zapadnu Europu. Također smo i jedan od najvećih dobavljača najraznovrsnijih gotovih formulacija visokokvalitetnih mineralnih gnojiva, a ono po čemu smo tu jedinstveni i najinovativniji je da smo, osim pogona za pakiranje, izgradili i prvi pogon za miješanje mineralnih gnojiva ciljano po mjeri svake pojedine proizvodne površine. Naš novi pristup u mineralnoj gnojidbi poljoprivrednim proizvođačima omogućava značajno veću efikasnost u postizanju vrhunskih prinosa kao i povećane profitabilnosti proizvodnje. Nadalje, kao dobavljač biljnih zaštitnih sredstava u 2020. zahvaljujući poslovnoj snazi RWA grupacije ciljamo postali dominantni kao najkvalitetniji i najpovoljniji distributer renomiranih proizvoda na tržištu. Osim toga, na kraju proizvodnog ciklusa od hrvatskih proizvođača otkupljujemo više od 125.000 tona žitarica i uljarica.
Potreban broj zaposlenika1
Oglas objavljen12. 03. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji IT, telekomunikacije iznosi 1328.03 EUR