Povratak
Ovaj oglas nije aktivan. Prijava na njega nije moguća.

Financijski i projektni administrator (m/ž)

Isusovačka služba za izbjeglice - JRS
Prijava do: 04. 05. 2024.
Plaća: Od 1200 EUR
Lokacija rada: Zagreb

Opis posla

Financijski i projektni administrator/ica pomaže voditelju ureda i timu JRS-a u predlaganju i provedbi nacionalnih strategija. Financijski i projektni administrator/ica imat će posebne odgovornosti u pogledu financijskog dijela provedbe i kontrole projekata JRS-a kroz sudjelovanje u njihovu osmišljavanju, praćenju provedbe, zatvaranju i reviziji projekata. Kandidat/kinja treba imati analitičke vještine i pokazivati kreativnost u načinu razmišljanja, razumjeti i prihvaćati poslanje i način rada JRS-a. Koordinator/ica mora blisko surađivati s ostalim članicama i članovima tima JRS-a, kao i s timovima ostalih nacionalnih ureda JRS-a u radu na ostvarivanju zajedničke misije i vizije. Kandidat/kinja dolazi s dobrim vještinama komunikacije i razumijevanjem rada u timskom okruženju, ima razvijenu empatiju i aktivno se zauzima za interes društveno marginaliziranih osoba. Ključne odgovornosti Financijski i projektni administrator/ica za svoj rad odgovara i izvješćuje voditelja ureda JRS-a, a biti će odgovoran/na za sljedeće zadaće: Računovodstvo i financije: - odgovoran/na za financijske i analitičke računovodstvene sustave JRS-a, uključujući upravljanje financijama, upravljanje računima, bankovne transakcije, plaćanja i slične poslove - konsolidirati i izraditi tromjesečna interna proračunska i stvarna izvješća s objašnjenjima o temeljnom i programskom proračunu te tromjesečnim računima za potrebe voditelja ureda - odgovoran/na za pripremu proračuna i godišnjeg zatvaranja financijskih izvještaja, uključujući potpunu reviziju jamstava od strane ovlaštenih javnih ili projektnih revizora - računovodstvo i praćenje zajedničkih projekata JRS-a u bliskoj suradnji s uredima zemalja JRS-a (međunarodni, europski, regionalni) i drugim uključenim partnerima. - pregledavati privremena i završna financijska izvješća ureda zemalja JRS-a u okviru zajedničkih projekata, uključujući provjeru potrebnih popratnih dokumenata u skladu sa zahtjevima donatora - izdavati pravovremena financijska izvješća u bliskoj suradnji s projektnim timovima JRS-a, kao i agencijama za financiranje u skladu sa sklopljenim sporazumima i ugovorima - ocijeniti provedbu financijskih politika i postupaka JRS-a (uključujući nabavu) i preporučiti poboljšanja Administracija i ljudski potencijali: - odgovoran/na za pripremu svih računovodstvenih i financijsko-administrativnih postupaka propisanih hrvatskim zakonodavstvom i u suradnji s ovlaštenim računovodstvenim servisom - odgovoran/na za računovodstveni i financijsko-administrativni dio praćenja radnog opterećenja osoblja, obračuna plaća, ugovora i osiguranja za osoblje, volontere i vanjske suradnike - pripremanje i arhiviranje dokumenata i elektroničkih podataka te osiguravanje sigurne pohrane u skladu s GDPR-om - sudjelovanje u nabavci opreme i redovitog uredskog materijala - izrada proračuna i administrativna potpora sastancima - odgovaranje na opće upite telefonom ili poštom, kao dio uredskog tima
Vrsta poslaNa određeno vrijeme

Kandidat/kinja će zadovoljiti sljedeća neophodna iskustva, vještine, znanja i sposobnosti: - dozvola za rad u Republici Hrvatskoj - poželjno prethodno praktično znanje iz područja računovodstva, financija i poslovne administracije - dokazano iskustvo i materijalno razumijevanje proračuna, računovodstva i izvještavanja nevladinih organizacija - stručnost i kompetencije u upravljanju financijskim i komunikacijskim softverom - dokazano iskustvo u upravljanju privatnim i javnim bespovratnim sredstvima, s posebnim naglaskom na bespovratnim sredstvima koje financira EU - poznavanje i sposobnost rada u donatorskom okruženju i u skladu sa zakonodavstvom o zaštiti podataka - sposobnost učinkovitog rada u međukulturnom okruženju s multinacionalnim osobljem - dobre interpersonalne, komunikacijske i prezentacijske vještine - pozitivan, konstruktivan stav prema suočavanju s izazovima, rješavanju problema i prepoznavanju prilika - mogućnost istovremenog upravljanja i rada na nekoliko zadataka u uredskom okruženju i ispunjavanju rokova - dostupnost putovanja u urede zemalja u Europi Temeljne vrijednosti i etika - entuzijazam za misiju JRS-a i spremnost na zagovaranje na temelju misije, vizije i programskih ciljeva JRS-a - visok osobni integritet i poštenje - poželjno je prethodno iskustvo u radu s izbjeglicama, migrantima ili ranjivim društvenim skupinama - poželjno prethodno iskustvo u radu s vjerskom organizacijama i snalaženje u kontekstu međukulturalne različitosti
Stručna spremaSrednja stručna sprema
Vozačka dozvolaB
Digitalne vještineWord, Excel, internet, MS SharePoint Server
JezikEngleski (B2)
Minimalno radno iskustvo1-3

Uvjeti imenovanja: - financijski i projektni administrator/ica mjesto je s punim radnim vremenom (40 sati tjedno) - nudimo ugovor na 12 mjeseci s šestomjesečnim probnim rokom, koji će eventualno prerasti u ugovor neodređenog trajanja. Svi ostali uvjeti i dodatne pogodnosti regulirane su u skladu s hrvatskim zakonima. Kako se prijaviti? Svi zainteresirani kandidati/kinje trebaju dostaviti svoj životopis i kratko motivacijsko pismo (ne dulje od 800 riječi) napisano na hrvatskom jeziku putem linka za prijavu, uključujući vaše ime i prezime, odnosno kontakt podatke. Krajnji rok za zaprimanje prijava je 4. svibnja 2024. godine, nakon čega će biti proveden eliminacijski odabir na temelju praktičnog zadatka, a kandidati/kinje koji/e uspješno riješe praktičnu provjeru biti će pozvane na razgovor.
http://www.jrs.netMaksimirska cesta 286, 10000 ZagrebOrganizacijski kontekst Udruga JRS je dio međunarodne mreže organizacija, koju je 1980. godine osnovao p. Pedro Arrupe. Misija JRS-a je pratiti, služiti i zagovarati izbjeglice i sve druge prisilno raseljene osobe. Financijski rad usmjeren je na projekte u korist prisilno raseljenih osoba koje bi mogle biti u situaciji društvene isključenosti, a širenjem prostora i prilika za njihovu uključenost i integraciju u društvo, europske migracijske politike i azila te podizanje svijesti s mladima kako bi se bolje razumjela situacija izbjeglica. JRS surađuje i ostvaruje poslovne kontakte s različitim nacionalnim, europskim i međunarodnim agencijama za financiranje, uključujući agencije EU-a, kao i s privatnim donatorima. JRS je dio mreže organizacija u Jugoistočnoj Europi, koja obuhvaća Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Srbiju i Kosovo, a s čijim uredima ostvaruje blisku operativnu i projektnu suradnju. Ured JRS-a operativno djeluje iz Zagreba, a uključuje sedam stalnih članova osoblja i volontere. JRS je poslodavac jednakih mogućnosti i ne diskriminira nijednog zaposlenika ili podnositelja zahtjeva za posao na temelju rase, boje kože, vjere, nacionalnog podrijetla, spola, političke i seksualne orijentacije, tjelesnih ili mentalnih poteškoća ili dobi, kao i bilo kojeg drugog temelja različitosti.
Potreban broj zaposlenika1
Oglas objavljen24. 04. 2024.
Prosječna plaća u kategoriji Ekonomija, financije i računovodstvo iznosi 988.52 EUR